• Akcie a podujatia

     • Akcie a podujatia v školskom roku 2019/2020

     •  

       

      Trestnoprávna zodpovednosť.

       

      3. a 5. marca sa žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili prednášky na tému „Trestnoprávna zodpovednosť.“

      Kpt. Mgr. Gabriela Grísová z oddelenia prevencie priamo na našej škole oboznámila žiakov o ich vlastnej zodpovednosti,  o trestnom čine a priestupku a ich následkoch . Žiaci sa prednášky zúčastnili postupne, po triedach. Samozrejme, kládli rôzne otázky, týkajúce sa problematiky.

       

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

      Orbis Pictus

      Dátum 27. február 2020. Deň, na ktorý sa tešili žiaci 1. aj 2. stupňa.V kultúrnom zariadení Petržalky Zrkadlový háj sa uskutočnil výchovný koncert pre 1. stupeň s názvom Čarovná pastelka a pre 2. stupeň Orbis Pictus.

      Obsahové zameranie pre mladších a starších žiakov bolo rozdielne. Prvostupniarov čarovná pastelka previedla svojimi piesňami okolo sveta. Druhostupniari mali zhudobnené témy životného prostredia, vzájomných vzťahov, lásky a tolerancie.Každá skladba bola doplnená vhodným videoklipom a výrokmi známych osobností. Nálada bola úžasná, ale v najlepšom sme museli skončiť.

       

      Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz na Kubínskej Holi.

      Lyžiarskeho výcviku na Kubínskej Holi, ktorý sa uskutočnil v termíne od 24.2. do 28.2.2020,  sa zúčastnilo 33 žiakov. Z toho jedenásť bolo nelyžiarov a trinásť stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Celú zostavu dopĺňalo sedem snowboardistov začiatočníkov a dve snowboardistky pokročilé. 

      Už z týchto čísel je čitateľné, že práca bola náročná, hlavne prvé dva dni, keď sme potrebovali naučiť základy lyžovania veľký počet žiakov.

      Žiaci boli rozdelení do štyroch družstiev podľa lyžiarskej zdatnosti a jedno družstvo so siedmymi začiatočníkmi na snowboarde.

      Kubínska Hoľa je jedným z najvyhľadávanejších stredísk na Slovensku. Jeho veľkou výhodou je južná strana zjazdových svahov a samotné umiestnenie Oravskej Magury. K tomu perfektné ubytovanie, obed na svahu priniesli nezabudnuteľný zážitok z tohto lyžiarskeho výcviku každému jej účastníkovi.

      FOTO A VIDEO Z VÝCVIKU

       

       

      Šaliansky Maťko, krajské kolo

      Dňa 11.februára 2020 sa uskutočnilo Krajské kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko J.C.Hronského 2020 na ZŠ Tbiliská 4 v Bratislave.
      Súťaže sa zúčastnil Maroš Všetečka zo 6.B.
      Maroš Všetečka sa umiestnil na 3. mieste v III. kategórii.
      Víťazovi srdečne blahoželáme!

       

      Lyžiarsky výcvikový kurz Mýto pod Ďumbierom

      Lyžiarskeho výcviku /ďalej LV/ sa zúčastnilo 31 žiakov, z toho 21 nelyžiarov a 10 lyžiarov stredne pokročilých a pokročilých.  Už z týchto čísel je čitateľné, že práca bola náročná, hlavne prvé dva dni, keď sme potrebovali naučiť základy lyžovania veľký počet žiakov.

      Žiaci boli rozdelení do štyroch družstiev podľa lyžiarskej zdatnosti.  Cieľ začiatočníkov bol najmä vedieť zjazdiť terén oblúkmi z pluhu, z rozšírenej stopy a pre tých talentovaných aj  základným carvingovým oblúkom 

      Prvý deň získavali zručnosti v ovládaní lyží, a učili sa jazdu v obojstrannom prívrate.  Druhý deň okrem dvoch žiačok všetci začiatočníci zvládli jazdu na vleku a zdokonaľovali sa v oblúkoch pomocou lietadiel, pozdravov a rôznych cvičení, zameraných na zdokonaľovanie oblúkov. 

      Tretí deň aj dve slabšie lyžiarky prešli na vlek a trénovali jazdu šikmo svahom.  Ostatní žiaci k oblúkom pridávali prívrat hornou a dolnou lyžou na zdokonalenie lyžiarskych zručností a prešli na zložitejší terén. Samozrejme všetko to bola príprava na záverečné preukázanie zvládnutia lyžovania a splnenie cieľa.  

      Šiesti žiaci boli úplní začiatočníci na snowboarde a dve žiačky vedeli už snowboardovať.

      Cieľ stredne pokročilých a pokročilých bol:

      • vedieť zjazdiť terén otvorenými a uzatvorenými carvingovými oblúkmi a zdokonalenie zjazdu lyžiarskych zručností
      • vedieť zjazdiť terén so správnym držaním tela a znožnými oblúkmi  

      Vyhodnotenie LV sa uskutočňovalo každý deň počas výcviku v skupinách, ale aj v čase večerných programov  a pri ukončení lyžiarskeho výcviku. Dôležité bolo tiež sebahodnotenie žiakov.

      Počasie a podmienky na lyžovanie boli vynikajúce, čo prispelo k bezpoblémovému priebehu lyžiarskeho výcviku . Zranenie sme nemali žiadne.

      Vedúca LV  - Mgr. Silvia Mackovich

      FOTO Z LYŽIARSKEHO VÝCVIKU

       

      Čas premien

      Dňa 23.1. 2020 sa žiačky siedmych ročníkov našej školy zúčastnili na prednáške s názvom „Čas premien“. Pútavo a zrozumiteľne ich otázkami dospievania previedla Ing. Gabriela Hurbanová. Dievčatám prednášajúca ozrejmila a vysvetlila pojmy súvisiace so zmenami dievčaťa na ženu, s hygienou a starostlivosťou o telo, a takisto veľmi trpezlivo odpovedala na ich otázky. Prednáška veľmi vhodne dopĺňa práve učivá na hodinách biológie, ktorým sa žiaci v tomto ročníku venujú.

      FOTO  Z TEJTO AKCIE

       

      Divadelné predstavenie Jack & Joe

      Dňa 23.januára 2020 sa žiaci 8. A a 8. C triedy zúčastnili na anglickom divadelnom predstavení pod názvom " Jack & Joe" v DK Zrkadlový háj v Petržalke.
      Zoznámili sme sa s jednovaječnými dvojičkami Jackom a Joeom v dvojjazyčnej anglicko-slovenskej divadelnej inscenácii, ktorá bola koncipovaná ako inscenovaná učebná pomôcka.
      Zo zdanlivo neškodnej situácie v živote dvoch bratov sa pred našimi očami rozohral vtipný príbeh nabitý akciou o záchrane života a všetkých peripetiách, ktoré s tým môžu súvisieť. Veľké množstvo postáv charakterizujúcich život v USA dodávalo divadelnej inscenácii dynamiku a nečakané zvraty udalostí diváka priam vtiahli do deja. Každá z javiskovo atraktívnych postáv mala svoje vizuálne, charakterové špecifiká a iný jazykový prejav.
      Žiakom sa divadelné predstavenie veľmi páčilo a už teraz sa tešíme na ďalšie divadelné predstavenia z Divadelného centra v Martine.

      Akciu zabezpečila a vybavila pani učiteľka Jančiová.

       

      Okresné kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko

      Dna 15.januára 2020 sa uskutočnilo Okresné kolo súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko J.C.Hronského 2020 v budove SĽUK-u v Rusovciach.
      Súťaže sa zúčastnili dvaja naši žiaci: Sofia Anna Bolerácová zo 4.B a Maroš Všetečka zo 6.B.
      Maroš Všetečka vyhral III. kategóriu a postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať 11. februára 2020 na ZŠ Tbiliská 4, Bratislava.
      Sofia Anna sa umiestnila na 3. mieste v II. kategórii.
      Víťazom srdečne blahoželáme!
      Marošovi prajeme veľa úspechov.

       

      Divadelné predstavenie Tri prasiatka

      25. 1. 2020  v  sobotu sa deti 2.C a 3.C triedy spolu s p.uč. Valentinovou zúčastnili rozprávkového predstavenia Mestského divadla P. O. Hviezdoslava. Išlo voľné spracovanie rozprávky na motívy poviedky Sergeja Michalkova Tri prasiatka.

      Deti si pozreli  príbeh troch bratov Nifa, Ňufa a Ňafa, ktorí sa rozhodli  postaviť si domčeky v rozprávkovom lese. Netušili však jednu dôležitú vec. V lese okrem nich žila  prefíkaná líška a hladný vlk.

      Deťom sa  príbeh troch prasiatok , ktorý bol popretkávaný peknými pesničkami veľmi páčil.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

      Prehliadka Starej radnice

      Dňa 19.12.2019 sa triedy 3.A a 3.B zúčastnili prehliadky Starej radnice a historickej časti mesta Bratislavy. Navštívili sme aj Vianočné trhy a získali sme veľa poznatkov o živote našich predkov. Oboznámili sme sa tiež s krásnymi, historickými pamiatkami našej Bratislavy.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

      Šaliansky Maťko

      12.12. u nás na škole prebehlo školské kolo súťaže v prednese povesti Šalianský Maťko.

      Celkovo súťažilo 8 žiakov v troch kategóriach.

      I. kategória: 2.miesto - Lucia Užeková 3.A             

      3.miesto - Michaela Bolečková 3.

      AII.kategória:

      1.miesto - Sofia Mária Bolerácová 4.B             

      2.miesto - Liliana Sovičová 5.C             

      3.miesto - Hana Gräffingerová 4.

      AII.kategória:

      1.miesto - Maroš Všetečka 6.B

      Výhercom blahoželáme!

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

      Výstava betlehemov.

      V stredu, 11. decembra, žiaci našej školy, v rámci hodín Náboženskej výchovy, putovali do neďalekého centra pri kostole Svätej rodiny na výstavu betlehemov, ktorú pripravilo združenie seniorov v Petržalke.

      Betlehemy na výstavu zapožičali mnohí Petržalčania zo svojich domácnosti. Umelecké diela, veľmi vzácne až po tie najjednoduchšie, od takmer životnej veľkosti až po miniatúry, vytvorené z dreva, kovu, skla, sadry, plastu, šúpolia, papiera alebo vosku, keramické, perníkové, čipkované a iné urobili radosť naším očiam a vzbudili úžas v našich srdciach nad tajomstvom Vianoc.

      Naša škola prispela na výstavu nástenkou maľovaných betlehemov, ktorou sme potešili našich seniorov. V kuchyni centra nás čakalo ďalšie prekvapenie – pečenie Vianočných oplátok, ktoré nám tety dovolili nielen vidieť ale aj ochutnať, začo sme boli veľmi

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       
       
       

       

       

       

      Medvede deťom

      Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) spustil Charitatívny bazár - Medvede deťom. Do zbierky plyšových medvedíkov  sa zapojili i naši žiaci. Veľmi radi sa podelili so svojimi medvedíkmi , pretože vedeli, že  budú  pomáhať chorým detičkám, o ktorých sa starajú v nemocnici na Kramároch. Nazbierali 93 plyšových medvedíkov.  A pre deti, ktoré strávia vianočné sviatky v nemocnici zhotovili žiaci 2.C, 3.C a 3.A triedy pohľadnice so želaním krásnych vianočných sviatkov a prianím skorého uzdravenia.
      V priestoroch nemocnice si deti môžu vybrať akéhokoľvek plyšového medveďa a je iba na rodičoch, akou sumou ich ohodnotia. Výťažok z tohto charitatívneho bazáru pôjde Občianskemu  združeniu NÚDCH Deťom, ktoré zakúpi potrebné život zachraňujúce prístroje.

      Ďakujeme rodičom a deťom, ktorí dokázali podarovať svoju hračku na pomoc kamarátom. Učme sa pomáhať od našich detí!

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

      Vianočný les na Primaciálnom námestí - VYHRALI SME!

      Spomedzi všetkých vianočných stromčekov ozdobených žiakmi jednotlivých bratislavských škôl, sa ten náš najviac zapáčil. Ďakujeme všetkým, ktorý zaň zahlasovali a prajeme príjemné Vianočné a novoročné sviatky!

      FOTO Z HLASOVANIA NÁJDETE TU

       

      6.12. 2019 sa triedy 2.C a 3.C zúčastnili ozdobovania vianočného stromčeka na Primáciálnom námestí.

      Náš stromček získal v internetovom  hlasovaní najviac prívržencov, hoci konkurencia bola silná a aj iné stromčeky boli zaujímavé.

      Slávnostné vyhodnotenie ozdobených stromčekov spojené s odovzdaním ocenení o najkrajší stromček bude 12. 12. 2019 o 17:30 hod. na Františkánskom námestí na vianočných trhoch v rámci vystúpenia základných umeleckých škôl. Ozdobené stromčeky zostanú BKIS na ďalšie využitie.

      Na Primaciálnom námestí budú vystavené do 14. 12 2019 a následne prevezené na podujatie Dobrý trh 15. 12 2019, kde z nich opäť vytvoria „rozprávkový les“ a určitý počet stromčekov bude darom pre charitu.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

      Naučme sa zdravo papať a športovať

      Dňa 3.12.2019 sa na našej škole konala akcia "Naučme sa zdravo papať a športovať" v spolupráci s RUN for FUN, na ktorej sa zúčastnili žiaci 3.B a 4.A. Žiaci sa oboznámili so zásadami zdravého stravovania, následne boli rozdelení do družstiev, ktoré vytvárali potravinovú pyramídu a súťažili v prekážkovom behu s rôznymi obmenami. Celkoví víťazi dostali knihu: Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch. Ale ani ostatní učastníci nezostali bez odmeny, získali letáčik o zdravej strave a k tomu jabĺčko.
       
       

      Technická príprava pre žiakov ZŠ

      28 novembra sa žiaci 9. B triedy so svojimi učiteľmi THD zúčastnili technickej prípravy v laboratóriách a dielňach SPŠ strojníckej na Fajnorovom nábreží.

      Absolvovali
       - ukážku modelovania pomocou počítačov
       - ukážku využívania počítačom riadených technológií
       - ukážku práce s au tomatizačnými výrobnými systémami

      Dúfame, že názorné vyučovanie prispeje k ľahšiemu rozhodnutiu "Kam na strednú školu

       

       Príbeh hudby

      Dňa 22.11.2019 sa na našej škole uskutočnil koncert Príbeh hudby 2 – O nesmrteľnosti. Hlavným organizátorom koncertu bol Bratislavský chlapčenský zbor pod vedením MgA. Gabriela Rovňáka ml.,Ph.D.. Koncert prebiehal prostredníctvom internetového a televízneho vysielania. Koncert si online pozreli všetci žiaci našej školy.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

      Jesenný MATBOJ

      Matboj je regionálna matematická súťaž, pre žiakov II.stupňa ZŠ a osemročných gymnázií. Štvorčlenné družstvo rieši matematické úlohy, aké poznajú žiaci zo školy, ale aj logické a tvorivé, spojené so strategickou hrou. Takže nerozhoduje len počet správne vyriešených príkladov, ale ťaky na hernom poli.

      Tejto súťaže sa zúčastňujeme pravidelne a to hlavne preto, lebo žiakov baví. Nemôžu sa dočkať novembra, kedy súťaž prebieha.

      Tento rok nás reprezentovali dve družstvá  - siedmaci a ôsmaci. Skončili 13. z 25, respektíve 13.z 29.

      Výsledok sa nejaví ako veľmi úspešný, ale nás teší záujem o matematiku, ktorý niektorí žiaci prejavujú.

      Naši zapálení matikári:

      7.B   Bolerácová, Lisoň, Chreno, Valíček

      8.A   Balčáková, Belišová

      8.B   Farnbauerová, Stanislavská

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

      Exkurzia v Jaslovských Bohuniciach a v Trnave

       

      15.novembra vymenili deviataci svoje lavice za sedadlá autobusu, aby ich odviezol do jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Privítali ich pracovníci, ktorí  vysvetlili žiakom ako funguje JE a ako sa likviduje a recykluje odstavená V1. Najviac žiakov zaujali pokusy s elektrinou a magnetmi, ako aj hlavolami, či 3D film.

       

      Druhou časťou  poznávacieho a zážitkového výletu bola prehliadka historického centra Trnavy. Navštívili sme bývalý katov dom s väzenskými celami a pivnicou, poprechádzali sme sa po hradbách a vystrašili nás  700 rokov staré kosti v kostnici.

      Takto sme spojili minulosť s budúcnosťou.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

      Koncert ľudových nástrojov.

           Žiaci 1. stupňa mali dňa 28.10.2019 ozajstný zážitok.
      Prostredníctvom dvoch hudobne nadaných ľudí Mateja a Dominiky sa naši žiaci oboznámili a aj zopakovali si svoje vedomosti ohľadom ľudových hudobných nástrojov.
           Matej a Dominika postupne predstavovali rôzne ľudové nástroje, ktorými si ľudia na dedinách spríjemňovali svoj neľahký život, svoju ťažkú prácu na poliach.
      Niektorí žiaci boli aj priamo zapojení do nácviku ľudového tanca, ktroý sa všetkým páčil.
           Po skončení hodobného zážitku ešte bolo na žiakoch vidno, že dojmy u nich pretrvávajú, lebo sa do tried rozchádzali s pospevovaním a družnou debatou ohľadom rôznych ľudových nástrojov, ako boli fujary, gajdy, drumbľa, ozembuch, haligónka a podobne.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

      Planetárium Hurbanovo.

           Deň 23. október 2019 bol pre žiakov zo 4.C, 4.D a 3.D veľmi zážitkovým.
      Naši žiaci sa ocitli medzi hviezdami a planétami. Nadobudnuté vedomosti z prírodovedy si mohli štvrtáci overiť pri návšteve planetária v Hurbanove. Boli očarení veľkolepým ďalekohľadom, pohybujúcou sa hviezdnou oblohou a majestátnosťou planét. Prostredníctvom ďalekohľadu žiaci videli planétu Venušu a bola tak blízko, že sa skoro dala chytiť. Ale len skoro.
      Všetkým sa exkurzia v planetáriu veľmi páčila a odniesli si odtiaľ nielen krásne zážitky ale aj pekné magnetky, hviezdne podložky pod myš i pútavé knihy o planétach a hviezdach, o súhvezdiach a mliečnej dráhe.
           So spokojnosťou sa žiaci vrátili do školy a tešia sa, keď budú môcť opäť navštíviť takéto pútavé miesto, kde sa prenesú o niekoľko tisíc kilometrov od Zeme.

       

      Návšteva Bienále ilustrácií Bratislava, BIB 2019 na bratislavskom hrade

       

      Dňa 8. 11. 2019  sa 14 žiakov 2.D a 4.D triedy so svojimi pani učiteľkami  p. uč Ondruškovou a p. uč Burdanovou zúčastnili  kultúrno – vlastivednej exkurzie Bratislavského hradu, kde sa koná výstava Bienále  ilustrácií Bratislava BIB 2019, tento rok  vo výstavných priestoroch Slovenského národného múzea (SNM) - Historického múzea na 2. poschodí  Bratislavského hradu.

      Pri vstupe si žiaci najprv pozreli krátky animovaný príbeh o vzniku Bratislavského hradu. Keďže pre štvrtákov je to veľmi aktuálna téma z vlastivedy, bolo to pre nich o to zaujímavejšie. Vo zvedavosti druháci vôbec nezaostávali.

      Potom sme krásnym schodiskom vyšli na 2.poschodie, kde nás čakalo množstvo ilustrácií od ilustrátorov zo všetkých kútov sveta. Dozvedeli sme sa, že na tohtoročnom BIB je zastúpených 47 krajín,  416 ilustrátorov, 539 kníh a 3056 ilustrácií. Štvrtáci vedeli, že pomenovanie hlavnej ceny je „Zlaté jablko“ a tak spolu s druhákmi poctivo hľadali hlavného víťaza v plejáde tohtoročných vystavených ilustrácii.

      „Prídeme aj na budúci rok?“ – pýtali sa žiaci.

      Nie, lebo slovo „bienále“ znamená slávnosť, ktorá sa poriada každé dva roky. Musíme si teda počkať.

      Po tejto výstave sme si pozreli aj Klenotnicu. Je to miestnosť, kde sa uchovávajú klenoty a drahocennosti. Z priestorov Klenotnice prezentujúcej striebornícke práce  boli naši žiaci uveličení. Štvrtáci si ešte pozreli výstavu o M. R. Štefánikovi, ktorého poznajú z hodín vlastivedy.

      V zdraví sme sa všetci vrátili do školy a tešíme sa na ďalšie krásne dni.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

      Návšteva knižného veľtrhu Bibliotéka

       

      V piatok 8.11.2019 žiaci 8.B triedy navštívili medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka. Usporiadatelia pripravili pre mladých čitateľov okrem bohatej knižnej ponuky aj stretnutia s autormi detských kníh. Pre žiakov bol veľkým lákadlom sprievodný program, ktorý bol nielen zábavný, ale aj poučný – z neho sa im najviac páčili spoločenské hry, ktoré si aj mohli sami zahrať a rôzne prednášky, napr. o činnosti mozgu alebo prednáška o drahých kameňoch, ktorá bola spojená s interaktívnou výstavou. Žiaci odchádzali z Bibliotéky obohatení a naplnení novými podnetmi, informáciami a niektorí aj novými knihami.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

      Historik a jeho pomocníci

      Vo štvrtok 7. novembra 2019 sa žiaci dvoch tried 5.B a 6.B v sprievode svojich triednych učiteliek pani Mgr. Fremlovej a Ing. Svobodovej po 1. vyučovacej hodine vybrali do Ústredného archívu Slovenskej akadémie vied na Dúbravskej ceste 9.

        Pri príležitosti Týždňa vedy a techniky 2019 sa tam konala hodina dejepisu v archíve. Pani archivárka si pre našich žiakov pripravila zaujímavé informácie o niektorých pomocných vedách historických i činnosti s materiálmi, pri ktorých si naše deti mohli sami vyskúšať prácu historika. Najviac ich zaujala práca so starým písmom, erbami a mincami.

        Okrem inšpiratívneho zážitku si odnášali domov i vlastné mená napísané stredovekým typom písma a množstvo nových vedomostí o práci historika.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

      Návšteva Slavkova na Morave

       

      Dňa 22.10. 2019 sa žiaci 8.C a 9.A triedy zúčastnili na dejepisnej exkurzii do Slavkova na Morave.

      V r. 1805 Napoleon Bonaparte porazil vojská rakúskeho cisára Františka II. a ruského cára Alexandra I. Toto veľké víťazstvo nasmerovalo Napoleona Bonaparte na ďalšie výboje do Európy.

      Konflikty medzi Francúzskom a ostatnými európskymi mocnosťami sužovali kontinent až do porážky Napoleona Bonaparte pri Waterloo v r. 1915.

      V Slavkove sme so žiakmi navštívili Mohylu mieru vybudovanú na pamiatku padlým vojakom, impozantný zámok, tiež veliteľské miesto Napoleona Bonaparte počas bitky. Slnečné jesenné počasie nám prialo. Žiaci si prehĺbili poznatky o významnom období v Európe začiatkom 19. storočia.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       
       
       
      Exkurzia do Modry
       
      Dňa 10.októbra 2019 sa žiaci všetkých troch 8. ročníkov našej školy zúčasnili v rámci slovenského jazyka a dejepisu  exkurzie do Modry.
      Keďže nám počasie prialo, po lesnej, slnkom zaliatej cestičke, sme sa vybrali na pamätné miesto v chotárnej časti Šnaudy, miesto osudného zranenia Ľ. Štúra.
      Potom sme navštívili cintorín, kde sa nachádza hrob Ľudovíta Štúra s náhrobným pomníkom. V Šnaudoch aj na cintoríne sme si vypočuli veľmi pútavé rozprávanie pani sprievodkyne o nešťastnom zranení Ľudovíta Štúra, taktiež nám porozprávala zaujímavosti z jeho života pri jeho hrobe.
      Odtiaľ sme sa pobrali autobusom do centra príjemného mestečka Modra, kde sme sa posilnili v cukrárni výbornými miestnymi maškrtami.
      Hneď po krátkom oddychu na námestí v Modre, sme sa pobrali do literárneho múzea Ľudovíta Štúra a po ňom do pamätnej izby, miesta jeho úmrtia.
      Obidve tieto miesta nám priblížila miestna pani lektorka, ktorá nám porozprávala veľmi pútavým a zaujímavým výkladom o jeho živote a diele.
      Plní dojmov a v dobrej nálade sme sa všetci vrátili späť do Bratislavy.
      Exkurziu zorganizovala pani učiteľka Jančiová, za čo jej všetci ďakujeme.
       

       

       

      Biela pastelka


      Dňa 20.9. sa v našej škole uskutočnila dobrovoľná zbierka pre nadáciu BIELA PASTELKA.

      Organizuje sa pravidelne v rámci aktivít Žiackeho parlamentu. Kto chcel prispieť, mal možnosť ráno od 7.40 hod pri vrátnici alebo v priebehu dňa.

      Zbierke predchádzalo aj rozhlasové okienko. Sme radi, že aj tento rok sme prispeli nemalou sumou. Vyzbieralo sa 226 eur. Trieda 2.B si v tento deň obliekla biele tričká na znak toho, že im táto téma nie je ľahostajná a ľudia s týmto postihnutím to majú v živote veľmi ťažké.

      ĎAKUJEME všetkým...

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

       

      Dni župných škôl

       

      V piatok, 4.októbra,  žiaci deviateho ročníka navštívili obchodné centrum Avion. Tentokrát nie pre nákupy, ale aby sa oboznámili s náplňou štúdia na stredných školách.

      Mohli sa stretnúť so zástupcami 54 stredných škôl rôznych odborov. Dokonca sa tu stretli aj s bývalými žiakmi našej školy. Možno, že niektorým y našich žiakov návšteva Dňa župných škôl pomôže zorientovať sa v problematike a voľbe svojej budúcnosti.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

      Deň pre školy

      V piatok, 20. septembra sa trieda 8.B zúčastnila "Dňa pre školy", ktorý organizovalo Ministerstvo financií SR.

      Žiaci mali možnosť uvidieť zásah "kukláčov" a vypočuť si prednášku z oblasti finančnej gramotnosti. Na záver ich prijal minister financií Ladislav Kamenický vo svojej kancelárii. Podujatie "Deň pre školy" bolo dobre organizačne pripravené a žiaci odchádzali plný zážitkov a nových informácií.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

      Čistenie Chorvátskeho ramena

      Dňa 13.9.2019 sme sa opäť zúčastnili tradičnej aktvity, čistenia Chorvátskeho ramena, ktoré organizoval Miestny úrad Bratislava - Petržalka.

      Na čistení sa zúčastnili žiaci Jakub Somor, Marco Čapček, Lukas Švec, Patrik Šlapanský a Patrik Zemánek.

      FOTO Z TEJTO AKCIE

       

       

       

       

       

     • Nadpis

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

     • Nadpis

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.