• Športové súťaže

• Športové súťaže v školskom roku 2019/2020

Volejbal žiačky na ZŠ Rusovce

Dňa 6.2.2020 sme na ZŠ Vývojovej v Rusovciach odohrali dvojkolo v Minivolejbale. Družstvo B v zložení: Černohousová, Novotná, Pružincová a Mendelová 1 zápas vyhrali a druhý prehrali. Avšak naše družstvo A v zložení: Mackovich, Jašková, Masler doteraz všetko vyhrali a tak postupujú ako víťaz zo skupiny do ďalšieho kola.

Volejbal žiačky

Dňa  16.12. 2019 a 15.1. 2020 sme odohrali trojkový volejbal MINI zo základnou školou Rusovce. Postavili sme dve družstvá.
          Družstvo A v zložení: Lana Mackovich, Miška Jašková a Carla Masler vyhrali všetky zápasy.
          Družstvo B v zložení: Sárka Švolíková, Natálka Černohousová, Natlka Blažeková a Dominika Novotná vyhrali oba zápasy proti Rusovciam, porazilo ich však naše družstvo A.
          Stretneme sa s Rusovcami ešte dvakrát.

Jesenný turnaj v šachu

Dnes, 27.11.2019,  v šachovom krúžku, prebehlo vyhodnotenie Jesenného turnaja kategórie K1, hraného na 7 kôl s časom 2x10 minút  na partiu, meraného šachovými hodinami.

Škola darovala diplomy a vecné ceny pre najlepších :

1. miesto Tisovský Andrej, 2A
          2. miesto Weinreb Jakub 3A
          3. miesto Klátik Jakub 3A
          najlepšie dievča - Mihoková Nikolka 2C

Diplomy a ceny odovzdal osobne p.riaditeľ Mgr.Cisár.
          J.Jánoš

Európska liga vo futbale - zápas:  Slovan - Wolverhampton

Aj MY sme boli súčasťou nezabudnuteľného večera na Slovane,a fandili sme za celú našu školu ZS Tupolevova z plného hrdla.
          Víťazstvo Slovanu nad Wolverhamptonom to síce neprinieslo, ale neopísateľný zážitok, mexické vlny,fandenie počas celých 90.minút, ešte aj cez prestávku, prázdne bufety v 60.minútezápasu, cukrová vata .... o tom všetko budeme raz rozprávať našim deťom...
          "My sme Slovan Bratislava..." - nás bude budiť zo spánku ešte dlho :-)

Školský pohár vo futbale

Dňa 17.10.2019 sme sa zúčastnili na obvodnom kole v súťaži Školský pohár vo futbale.
          Žiaci v zložení: Samuel Špánik, Alex Nagy, Peter Chrastina, Oliver Oleár, Dominik Michalov, Rasťo Luknár, Alex Pyšný a Janko Kolesár sa umiestnili na 3.mieste.

Európsky týždeň športu

Žiaci našej školy sa zapojili do " Európskeho týždňa športu" dvomi šachovými akciami a to v stredu 25.9. ( krúžok 20 mladších žiakov ) a vo štvrtok 26.9. ( krúžok 20 starších žiakov ) .
          Za našu prejavenú športovú aktivitu sme dostali ocenenie od Národného športového centra.
          Žiaci v oboch krúžkoch hrajú na škole aj svoje" Jesenné turnaje " už idú do 4.kola .

Priebežné výsledky nájdete tu:

Krúžky prebiehajú pravidelne v triede 9 A v stredu a vo štvrtok od 14 do 15,30 hod.
          v každom po 20 detí.

Jozef Jánoš, tréner šachu

Majstrovstvá obvodu v cezpoľnom behu družstiev a jednotlivcov

Dňa 27. septembra 2019 (piatok) sa žiaci našej školy zapojili do Majstrovstiev obvodu v cezpoľnom behu družstiev a jednotlivcov.
          Našu školu reprezentovali žiačky Katka Kovarčíkova, Miška Fornadelová a žiaci Dominik Fiedor a Martin Valíček.

UEFA Europa League ŠK Slovan Bratislava – Besiktas Istanbul

Dňa 19.9.2019 mali žiaci možnosť zúčastniť sa zápasu UEFA Europa League ŠK Slovan Bratislava – Besiktas Istanbul so začiatkom o 21:00 na štadióne Slovan Bratislava. Takúto príležitosť s radosťou využila aj naša škola.

Veľká vďaka za pomoc patrí mamičke našich žiakov, pani Mirke Ollé. Deti zažili skvelý zápas s víťazným koncom pre náš Slovan v pomere 4:2 a úžasnú atmosféru.

FOTO Z TEJTO AKCIE