• Atletika

Detska atletika v športovej hale Elán

23.10.2019 sa štvrtáci z našej školy zúčastnili športovej súťaže Detska atletika v športovej hale Elán.

Do súťaže sa zapojilo celkovo 9 základných škôl. Žiaci súťažili v športových disciplínach: skok do diaľky, beh cez prekážky, prekážková dráha, vrh plnou loptou, skok cez švihadlo, vytrvalostný beh. S cekovým časom 1:33:62 sme sa umiestnili na 4. mieste.

Detský atletický štvorboj s Geparom.

Opäť po roku, sa na našej škole, dňa 27.9.2019 uskutočnil Detský atletický štvorboj s Gepardom. A prečo s Gepardom? Lebo Gepard je v každom dieťati, ktoré sa chce hýbať.
        Medzi sebou súťažili žiaci 1. a 2. ročníkov z okolitých petržalských škôl. Hlavným organizátorom je Mestská časť Bratislava - Petržalka, Deti na štarte o.z., Základná škola Tupolevova 20 a AK Run For Fun Petržalka.
        Z každej základnej školy súťažilo 8 chlapcov a 8 dievčat v týchto disciplínach: beh na 60 metrov, beh na 250 metrov, skok do diaľky z miesta a hod vortexom.

Súťaže sa zúčastnili títo žiaci: Ondrej Demčák, Michal Oláh, Kevin Hečko, Michal Demeter, Matej Valentík, Max Masler, Patrik Tietz, Alex Tôkôly, Zaira Kerďová, Adela Šišková, Klára Kečková, Lenka Kováčiková, Nina Gunárová, Viktŕia Sligeňová, Nikokla Mihóková, Ema Bohunová.
        Súťažiacim prialo aj počasie čím aj výsledky boli súťažných disciplín boli priaznivé. Deti sa už tešia ma ďalšie športové stretnutie, kedy si budú môcť zmerať sily aj v ďalších športových disciplínach. Prajeme im veľa športového šťastia a úsilia.

Školský atletický míting

Dňa 24.9.2019 organizovali Mestská časť Bratislava - Petržalka, Základná škola Tupolevova a AK Run For Fun Petržalka Školský atletický míting.

Do súťaže sa zapojilo 12 petržalských škôl.

Žiaci našej školy nás reprezentovali ukážkovo:

60 m mladšie žiačky   4.miesto Kristína Režnáková

5.miesto Katarína Kovarčíková

60 m mladší žiaci       3. miesto Martin Valíček

600 m mladší žiaci     1. miesto Dominik Fiedor

4. miesto Matúš Čambalík

60 m staršie žiačky    1. miesto Simonka Bošmanská

800 m staršie žiačky  6. miesto Dominika Herbergerová

skok do diaľky

mladší žiaci              1. miesto Martin Valíček

2. miesto Ján Varga

staršie žiačky            1. miesto Simonka Bošmanská

Zložená štafeta: Kristína Režňáková, Katarína Kovarčíková, Ján Varga a Martin Valíček sa umiestnili na 2. mieste.

Kvalitné výsledky naša škola dosiahla pod vedením p. Baláža.

Ďakujeme všetkým reprezentantom našej školy!

FOTO Z TEJTO AKCIE!