• Futbalový krúžok

• Milí rodičia,

mestská časť Bratislava-Petržalka predstavuje nový športový projekt, ktorý bude zameraný na futbal. Futbalové krúžky pre deti vo veku 3 – 11 rokov. Futbalové krúžky sú dostupné pre rôzne vekové kategórie a v rôznych stupňoch zaťaženia. Tréningy sa budú konať priamo na vybraných základných školách v rôznych lokalitách Petržalky tak, aby deti s rodičmi mali čo najjednoduchší a najdostupnejší prístup k tréningom vzhľadom k ich bydlisku, práci alebo škole dieťaťa.

Prihláste vaše deti, prípadne získajte viac info na www.petrzalkasportuje.sk.

KLIK TU:

V prípade ďalších otázok neváhajte kontaktovať vedúceho futbalových krúžkov Karola Milka
              na telefónnom čísle 0940 805 562 alebo E-mail karol.milko@petrzalka.sk.

• Programko

• Milí rodičia,

na našej základnej škole aj v tomto školskom roku sa bude organizovať krúžok programovania a informatiky pre žiakov 1. a 2. stupňa (oddelene). K dispozícii bude niekoľko termínov (fyzicky v priestoroch školy). Informácie o konkrétnych termínoch Vám zašleme v priebehu septembra. Náplňou kurzov budú základy programovania + základy tvorby hier + internetová bezpečnosť.

Krúžok sa bude konať raz do týždňa po vyučovaní, cena za krúžok je 40eur za žiaka/mesiac. Žiaci v cene krúžku dostanú učebnicu (teória + príklady) a potvrdenie o absolvovaní kurzu.  Maximálna kapacita krúžku je 10 žiakov.

V prípade záujmu o viac informácii, prosím kontaktujte kozusko@programko.sk, 0917394051. Ján Kožuško je organizátorom krúžkov a zakladateľom iniciatívy Programko, ktorá sa žiakom základných škôl v oblasti vzdelávania venuje už od roku 2019.

Predbežne sa na krúžok môžete registrovať vyplnením formulára:

• My Brain Academy

• Milí rodičia,

keďže vieme, aká je dôležitá komunikácia v anglickom jazyku spúšťame na našej ZŠ v školskom roku 2024/2025 unikátny projekt s jazykovou školou "My Brain Academy". Vašim deťom pomôže zlepšiť komunikačnú angličtinu prostredníctvom "popoludňajších anglických komunikačných klubov" priamo  v priestoroch našej ZŠ školy (deti nemusíte nikam voziť).

LINK NA PRIHLÁSENIE TU: Prihláška MY Brain Academy

Informácie o projekte:

- výučba angličtiny nadväzuje na preberané učivo a slovnú zásobu získanú počas vyučovacieho procesu z hodín angličtiny

- určená pre žiakov 1. a aj 2. stupňa

- prostredníctvom myšlienkových máp dovysvetľuje gramatiku, inovatívnym a kreatívnym spôsobom zapája žiakov do konverzácie, odstránia sa bariéry a strachy rozprávať v angličtine. Plynulosť rozprávania sa výrazne zlepší a tým sa zlepšia aj výsledky v škole

- výučba prebieha v priestoroch školy, po skončení vyučovania, rodičia nemusia deti nikam voziť

- skupiny sú malé s max.počtom 8-10 žiakov

- hodina 1 x do týždňa , 60 min, počas celého školského roka.

- poplatok pre rodičov 30 Eur /mesačne + jednorázový  úvodný registračný poplatok 30 Eur (viac informácií v priloženom letáku)

" Využite možnosť, aby sa Vaše dieťa zbavilo strachu a blokov rozprávať po anglicky, aby aktívne začalo využívať už v škole nadobudnutú slovnú zásobu. S nami začne dieťa vnímať angličtinu ako bežnú súčasť jeho života a to mu dá možnosti ďalej rásť. Pozrite si prosím  naše ukážky z hodín a skúsenosti rodičov."

Čo hovoria skúsenosti rodičov?

Prečo deti nerozprávajú anglicky ani po 900 hodinách ?

Základom pri výučbe je zapojiť všetky zmysly

Pre zjednodušené prihlasovanie na komunikačné kluby angličtiny My Brain Academy môžete využiť elektronickú prihlášku.

Prihlásiť sa môžete do 5.9.2024.

LINK NA PRIHLÁSENIE TU: Prihláška MY Brain Academy (Prihláška sa stáva záväznou po úhrade zápisného vo výške 30 Eur)

V prípade potreby kontaktujte pani Maju Minarovič - 0911 21 85 85

Oficiálny web My Brain Academy:

www.mybrainacademy.sk

• Slávnostné otvorenie školského roka 2024/25

• 2.9.2024

1.ročník

Slávnostné privítanie prvákov bude prebiehať vo vestibule školy o 8:30 hod. Nie je potrebné do školy v prvý deň nosiť školskú tašku, školské potreby a prezuvky. Po privítaní a oboznámení s organizačnými pokynmi od triednych učiteľov a vychovávateľov žiaci odchádzajú s rodičmi domov. V tento deň sú žiaci automaticky odhlásení z obedov. ŠKD pre žiakov 1. ročníka začína od 3.9.2024.

2. – 9. ročník

Nástup žiakov do školy je od 7:40 do 7:55 hod.

Vstup žiakov:  1. stupeň bočný vchod B1

2. stupeň bočný vchod B3

Po informáciách od triedneho učiteľa žiaci odchádzajú domov (2. - 9.ročník)  alebo zostávajú v ŠKD (2. - 4.ročník).

Obedy sa vydávajú od 11:30 do 13:30.

V tento deň ŠKD  bude fungovať pre 2. – 4. ročník do 17:00

3. - 4.9.2024

Vstup žiakov:  1. stupeň bočný vchod B1

2. stupeň bočný vchod B3

Vyučovanie:

1. stupeň – 4 vyučovacie hodiny s triednym učiteľom

2. stupeň – 5 vyučovacích hodín s triednym učiteľom

ŠKD funguje do 17:00.

Ranná ŠKD začína od 3.9.2024 (utorok) od 6:30 vstup cez bočný vchod B1.

• Zmena čísla účtov pre ŠKD a ŠJ

• Od 1.9.2024 dochádza k zmene čísla účtov ŠKD a ŠJ.

Nové čísla účtov sú:

ŠKD- SK33 7500 0000 0002 2512 8013

ŠJ - SK32 7500 0000 0002 2512 7643

Zároveň prosíme rodičov a zamestnancov školy, aby si na letné prázdniny pozastavili trvalé príkazy platieb za ŠKD a ŠJ.

Platby za ŠKD a ŠJ na nové čísla účtov je možné poslať najskôr posledný augustový týždeň.

• 2% z daní

• Aj v tomto školskom roku radi privítame príspevky z Vašich daní na zlepšenie vzdelávania Vašich detí.

Obchodné meno (Názov):

Občianske združenie rodičov pri Základnej škole Tupolevova 20