• Športové súťaže

• Športové súťaže v školskom roku 2021/2022

• Vybíjaná

Vo štvrtok 19.mája sa naši štvrtáci zúčastnili na turnaji vo vybíjanej, ktorý organizoval Športový klub polície Bratislava. V telocvični na Záporožskej ulici sa stretli žiaci jedenástich základných škôl. Žiaci 4.A, 4.B a 4.C obsadili 4.miesto.
            Gratulujeme

Florbal

Dňa 17.5.2022 sa naša škola zúčástnila florbalového turnaja, ktorého sa zúčastnilo 12 petržalských škôl. Do finále sa nám nepodarilo prebojovať, nakoľko bola veľmi silná konkurencia. Našu školu reprezentovali: Jakub Dubek, Matúš Čambalík, Samuel Mičko, Maurício Eliáš, Peter Budaj, Marek Valentín a Pavol Boleček. Chlapci bojovali a hrali veľmi pekný florbal.

Vybíjaná žiačok

Dňa 13.5.2022 sme sa zúčastnili turnaja vo vybíjanej. Z pomedzi 11tich petržalských škôl sme skončili na 4. mieste. Aj keď sme vo svojej skupine neprehrali, v boji o medailu nás vyradila ZŠ Turnianska, s ktorou sme remizovali. Rozhodovalo skóre z predošlého zápasu. Našu školu reprezentovali žiačky: Natália Černohousová, Natália Blažeková, Lana Mackovich, Hanka Mendelová, Simona Dubeková, Veronika Svitáková, Miška Bolečková, Lucka Tarnovská, Veronika Štefeková, Alžbetka Noščáková, Magdaléna Berkešová, a Anetka Královičová.

Stolný tenis žiakov a žiačok

Dňa 6.5.2022 naša škola organizovala okresné kolo v stolnom tenise žiačok a žiakov. Turnaja sa zúčastnilo 6 škôl. Našu školu za žiakov reprezentovali: Samko Mičko, Ondrej Mužila, Patrik Decsi a Maurício Eliáš.
            Dievčenské družstvo v zložení Sárka Švolíková, Lana Mackovich a Martina Olšinská vybojovali krásne druhé miesto.

Školský atletický štvorboj mladších žiakov a žiačok

Dňa 2.6.2022 organizovala naša škola Krajské kolo atletikého štvorboja mladších žiakov a žiačok, ktorého sa zúčastnilo 30 základných škôl. Naši žiaci a žiačky sa opäť umiestnili na stupňoch víťazov:

60 m žiaci:

1. miesto Alex Kristín

2. miesto Martin Nyiregyhazki

skok do diaľky:

3. miesto Martin Nyiregyhazki

1000 m žiaci:

1. miesto Matúš Kianička

hod Vortexom:

1. miesto Michal Kovarčík

3. miesto Lana Mackovich

Avšak celkovým víťazom v štvorboji a postupujúcim na majstrovstvá Slovenska sa stal z prvého miesta MATÚŠ KIANIČKA. Gratulujeme:-)

Dňa 3.5.2022 organizovala naša škola v spolupráci Run fon Fun školský atleticky štvorboj mladších žiakov a žiačok.
            Žiaci a žiacky našej školy vybojovali vynikajúce výsledky.
            60 m žiaci:

4-boj žiaci:
            1. miesto Kirisin Alex a Kianička Matúš
            3. miesto Nyiregyhazki Martin

Gratulujeme k postupu do krajského kolá.

Školský pohár vo futbale

Dňa 2.5.2022 sme vybojovali 2.miesto v Školskom pohári,  okresného kola Bratislava V. Chlapci reprezentovali našu školu v zložení: Matúš Benko, Gabriel Hošek, Daniel Kaán, Oliver Major, Dominik Michalov, Oliver Oleár, Benjamín Šuppa a Michal Mačuga. Najlepším strelcom turnaja sa stal opäť Dominik Michalov.

Orientačný beh

Dňa 18.5.2022 sa nás žiak Alex Nagy zúčastnil krajského kola v orientačnom behu. Síce sa neumiestnil na stupni víťazov, avšak nabral bohaté skúsenosti medzi elitou v tomto športe a prijemne si zasúťažil.

Dňa 27.4.2022 sa naša škola zúčastnila turnaja v orientačnom behu v Karlovej Vsi. Našu školu reprezentovali Samuel Mičko, Alex Kristín a najlepšie na 5.mieste sa umiestnil Alex Nagy.

3-kový volejbal

Dňa 27.4.2022 sme vybojovali postup v 3-kovom volejbale. Porazili sme ZŠ Turniansku, Gymnázium Pankúchovu a Gymnázium Novomestkého. Našu školu reprezentuje Lana Mackovich, Stela Mičková, Natália Černohousová, Hanka Mendelová a Natálka Blažeková.

Midicoolvolley 4-kový volejbal chlapci

Dňa 20.4. 2022 naša škola usporiadala turnaj Midicoolvolley 4-kový volejbal chlapci.

Turnaja sa zúčastnili 4 školy. Tilgnerová, Karloveská, Záhorská Ves a my Tupolevova.

Vďaka chlapcom Jakub Baďura, Matúš Kianička, Alex Nagy, Daniel Kaán, Matúš Mravec, Samuel Mičko, Alex Kristín a Martin Nyiregyhazki sme vyhrali a postupujeme ďalej J

Foto z turnaja

Štvorkový MIDI turnaj vo volejbale dievčat

Dňa 28.3.2022 sa na našej škole uskutočnil 4-kový volejbal MIDI dievčatá.

Turnaja sa zúčastnila ZŠ Tupolevova, ZŠ Dudova, ZŠ Nejedlého a ZŠ Tilgnerova, ktorá sa stala zároveň aj postupujúcou školou a víťazom turnaja.

Video a foto z tejto akcie