• Športové súťaže

• Športové súťaže v školskom roku 2019/2020

• Futbalový turnaj mladších žiakov ZŠ

Dňa 22.4.2022 sme sa zúčastnili futbalového turnaja mladších žiakov ZŠ. Do skupiny sme dostali  ZŠ Budatínsku, ZŠ Rusovce, ZŠ Gercenova a ZŠ Prokofievova.

Našu školu reprezentovali títo žiaci: David Gendeš, Daniel Kaán, Matúš Benko, Michal Mačuga, Oliver Oleár, Benjamín Šuppa, Dominik Michalov a Gabriel Hošek.
            Vďaka nim žiakom sme postúpili do ďalšieho kola.Dominik Michalov sa stal najlepším strelcom turnaja.

Volejbal MIDI dievčatá

Dňa 28.3.2022 sa na našej škole uskutočnil 4-kový volejbal MIDI dievčatá. Turnaja sa zúčastnila ZŠ Tupolevova, ZŠ Dudova, ZŠ Nejedlého a ZŠ Tilgnerova, ktorá sa stala zároveň aj postupujúcou školou a víťazom turnaja.

Foto z tejto akcie
            Video z tejto akcie

Volejbal žiačky na ZŠ Rusovce

Dňa 6.2.2020 sme na ZŠ Vývojovej v Rusovciach odohrali dvojkolo v Minivolejbale. Družstvo B v zložení: Černohousová, Novotná, Pružincová a Mendelová 1 zápas vyhrali a druhý prehrali. Avšak naše družstvo A v zložení: Mackovich, Jašková, Masler doteraz všetko vyhrali a tak postupujú ako víťaz zo skupiny do ďalšieho kola.

Volejbal žiačky

Dňa  16.12. 2019 a 15.1. 2020 sme odohrali trojkový volejbal MINI zo základnou školou Rusovce. Postavili sme dve družstvá.
            Družstvo A v zložení: Lana Mackovich, Miška Jašková a Carla Masler vyhrali všetky zápasy.
            Družstvo B v zložení: Sárka Švolíková, Natálka Černohousová, Natlka Blažeková a Dominika Novotná vyhrali oba zápasy proti Rusovciam, porazilo ich však naše družstvo A.
            Stretneme sa s Rusovcami ešte dvakrát.

Jesenný turnaj v šachu

Dnes, 27.11.2019,  v šachovom krúžku, prebehlo vyhodnotenie Jesenného turnaja kategórie K1, hraného na 7 kôl s časom 2x10 minút  na partiu, meraného šachovými hodinami.

Škola darovala diplomy a vecné ceny pre najlepších :

1. miesto Tisovský Andrej, 2A
            2. miesto Weinreb Jakub 3A
            3. miesto Klátik Jakub 3A
            najlepšie dievča - Mihoková Nikolka 2C

Diplomy a ceny odovzdal osobne p.riaditeľ Mgr.Cisár.
            J.Jánoš

Európska liga vo futbale - zápas:  Slovan - Wolverhampton

Aj MY sme boli súčasťou nezabudnuteľného večera na Slovane,a fandili sme za celú našu školu ZS Tupolevova z plného hrdla.
            Víťazstvo Slovanu nad Wolverhamptonom to síce neprinieslo, ale neopísateľný zážitok, mexické vlny,fandenie počas celých 90.minút, ešte aj cez prestávku, prázdne bufety v 60.minútezápasu, cukrová vata .... o tom všetko budeme raz rozprávať našim deťom...
            "My sme Slovan Bratislava..." - nás bude budiť zo spánku ešte dlho :-)

Školský pohár vo futbale

Dňa 17.10.2019 sme sa zúčastnili na obvodnom kole v súťaži Školský pohár vo futbale.
            Žiaci v zložení: Samuel Špánik, Alex Nagy, Peter Chrastina, Oliver Oleár, Dominik Michalov, Rasťo Luknár, Alex Pyšný a Janko Kolesár sa umiestnili na 3.mieste.

Detska atletika v športovej hale Elán

23.10.2019 sa štvrtáci z našej školy zúčastnili športovej súťaže Detska atletika v športovej hale Elán.

Do súťaže sa zapojilo celkovo 9 základných škôl. Žiaci súťažili v športových disciplínach: skok do diaľky, beh cez prekážky, prekážková dráha, vrh plnou loptou, skok cez švihadlo, vytrvalostný beh. S cekovým časom 1:33:62 sme sa umiestnili na 4. mieste.

FOTO Z TEJTO AKCIE

Detský atletický štvorboj s Geparom.

Opäť po roku, sa na našej škole, dňa 27.9.2019 uskutočnil Detský atletický štvorboj s Gepardom. A prečo s Gepardom? Lebo Gepard je v každom dieťati, ktoré sa chce hýbať.
            Medzi sebou súťažili žiaci 1. a 2. ročníkov z okolitých petržalských škôl. Hlavným organizátorom je Mestská časť Bratislava - Petržalka, Deti na štarte o.z., Základná škola Tupolevova 20 a AK Run For Fun Petržalka.
            Z každej základnej školy súťažilo 8 chlapcov a 8 dievčat v týchto disciplínach: beh na 60 metrov, beh na 250 metrov, skok do diaľky z miesta a hod vortexom.

Súťaže sa zúčastnili títo žiaci: Ondrej Demčák, Michal Oláh, Kevin Hečko, Michal Demeter, Matej Valentík, Max Masler, Patrik Tietz, Alex Tôkôly, Zaira Kerďová, Adela Šišková, Klára Kečková, Lenka Kováčiková, Nina Gunárová, Viktŕia Sligeňová, Nikokla Mihóková, Ema Bohunová.
            Súťažiacim prialo aj počasie čím aj výsledky boli súťažných disciplín boli priaznivé. Deti sa už tešia ma ďalšie športové stretnutie, kedy si budú môcť zmerať sily aj v ďalších športových disciplínach. Prajeme im veľa športového šťastia a úsilia.

VÝSLEDKY NAŠICH ŽIAKOV NÁJDETE TU

Európsky týždeň športu

Žiaci našej školy sa zapojili do " Európskeho týždňa športu" dvomi šachovými akciami a to v stredu 25.9. ( krúžok 20 mladších žiakov ) a vo štvrtok 26.9. ( krúžok 20 starších žiakov ) .
            Za našu prejavenú športovú aktivitu sme dostali ocenenie od Národného športového centra.
            Žiaci v oboch krúžkoch hrajú na škole aj svoje" Jesenné turnaje " už idú do 4.kola .

Priebežné výsledky nájdete tu:

Krúžky prebiehajú pravidelne v triede 9 A v stredu a vo štvrtok od 14 do 15,30 hod.
            v každom po 20 detí.

Jozef Jánoš, tréner šachu

Majstrovstvá obvodu v cezpoľnom behu družstiev a jednotlivcov

Dňa 27. septembra 2019 (piatok) sa žiaci našej školy zapojili do Majstrovstiev obvodu v cezpoľnom behu družstiev a jednotlivcov.
            Našu školu reprezentovali žiačky Katka Kovarčíkova, Miška Fornadelová a žiaci Dominik Fiedor a Martin Valíček.

Školský atletický míting

Dňa 24.9.2019 organizovali Mestská časť Bratislava - Petržalka, Základná škola Tupolevova a AK Run For Fun Petržalka Školský atletický míting.

Do súťaže sa zapojilo 12 petržalských škôl.